Правила поведінки вихованців

І. Загальні положення

Правила розроблені згідно ст.. 38, 39, 50, 51, 52, 56, 59 Закону України «Про освіту» та Статуту школи.

Правила для вихованців Комунального позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа Суботцівської сільської ради» (надалі – ДЮСШ) встановлюють норми поведінки вихованців в закладі.

Мета правил – створення в ДЮСШ нормальної робочої обстановки, безпечних умов, що сприяють успішному навчанню кожного учня, безпечних умов перебування всіх учасників навчального процесу, виховання поваги до особистості та її прав, прищеплення культури поведінки та навичок спілкування.

Дисципліна в ДЮСШ ґрунтується та підтримується на основі поваги до людської гідності вихованців, їхніх батьків та тренерів-викладачів.

ІІ. Загальні правила поведінки

Вихованці повинні приходити до відділень ДЮСШ не раніше, як за 10-15 хвилин до початку занять (заходів) в чистому та охайному одязі, перевдягатися та перевзуватися у змінне взуття, верхній одяг та інші речі залишити в роздягальні, після чого зайти до спортивного залу (за умови присутності тренера).

ВИХОВАНЦЯМ ЗАБОРОНЕНО:

приносити до відділення ДЮСШ з будь-якою метою та використовувати будь-яким способом зброю, вибухові, вибухонебезпечні або вогненебезпечні речовини, спиртні напої, наркотики, одурманюючі і токсичні речовини, отрути, а також предмети саморобного виготовлення, які можуть представляти небезпеку для здоров’я та життя оточуючих;
під час знаходження в ДЮСШ, на її території та поза Школою вчиняти дії, небезпечні для життя та здоров’я самого себе та оточуючих;
запрошувати на тренування сторонніх осіб;
виходити з приміщення відділення ДЮСШ або з його території без дозволу тренера-викладача під час тренувань;
цькувати інших учасників навчального процесу (систематичне висміювання, залякування, застосування фізичного та психологічного насильства, псування речей, вчинення інших дій, що мають ознаки булінгу).
У разі тривалого пропуску занять вихованець повинен пред’явити тренеру-викладачу довідку від лікаря.

Пропуск занять без поважних причин не допускається.

Вихованці ДЮСШ виявляють повагу до старших, турбуються про молодших.

ВИХОВАНЦІ ДЮСШ ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

берегти навчальне обладнання та майно, що орендує ДЮСШ, економно витрачати електроенергію та воду;
демонструвати приклад культурної поведінки іншим;
дотримуватися і виконувати правила та норми охорони праці, правила дорожнього руху, протипожежного захисту та електробезпеки, правила поведінки в спортивному залі;
поза межами закладу вихованці повинні поводити себе так, щоб не заплямувати його авторитет, звання вихованця ДЮСШ.

ІІІ. Поведінка ДО початку та ПІСЛЯ занять:

З дозволу тренера-викладача вихованці проходять до спортивного залу та чекають початку занять.

Після занять вихованці прибирають інвентар та організовано направляються до роздягальні в супроводі тренера-викладача.

ВИХОВАНЦЯМ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

бігати по сходах;
самовільно виходити на ганок і на подвір’я відділення ДЮСШ (особливо при несприятливих умовах: дощ, ожеледиця, мороз, темний час доби);
штовхати один одного, кидатися будь-яким предметами; застосувати фізичну силу;
вживати непристойні вирази та жести.

ІV. Поведінка на заняттях:

Під час занять не можна відволікатися самому та відволікати інших сторонніми розмовами або діями, використовувати спортивне обладнання без дозволу тренера-викладача.

Тренувальний час повинен використовуватись вихованцями тільки для учбових цілей. Вони зобов’язані уважно слухати пояснення тренера, виконувати усі його завдання, наполегливо і творчо опановувати знання, допомагати тренеру-викладачеві в організації навчального процесу.

Якщо спортсмену необхідно вийти зі спортивної зали, необхідно отримати дозвіл тренера.